Лицензионная АВК-5 ред. 3.3.2. от производителя (7200 грн. с НДС на 2 П.К.)
.
Бесплатно установка, обучение, обновление, консультации, обслуживание.
Нові надходження ДБН та ДСТУза 2017 рік


Персоніфікація за минулі роки<br>Запитання-відповіді від 06.02.2018 <BR>Аудиторська фірма «Профі-Аудит»

Під час подання звітності до Пенсійного фонду України у відомостях про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування підприємством, було допущено помилки, які не стосуються грошових показників (помилка в ідентифікаційному коді фізичної особи).

Як виправити таку помилку? Чи передбачено відповідальність у разі самостійного виправлення помилки в звіті?

Згідно з Постановою ПФУ від 03.12.2013 р. № 25-2 03.12.2013 р. облік застрахованих осіб, звіти щодо сум нарахованих внесків і сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за періоди до 01 січня 2011 року ведуть відповідно до постанови ПФУ від 10 червня 2004 року № 7-6 "Про затвердження Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 серпня 2004 року за № 1000/9599 (далі - постанова ПФУ № 7-6), та постанови ПФУ від 05 листопада 2009 року № 26-1 "Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24 листопада 2009 року за № 1136/17152.

Так, пп. 5 пункту 1.3 постанови ПФУ № 7-6 передбачено, що в разі виявлення недостовірних відомостей, які подано та/або накопичено в електронних базах даних персоніфікованого обліку, страхувальник подає до відповідного територіального органу Пенсійного фонду необхідні коригуючі або скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних звітів про застраховану особу.

На підставі поданого документа з позначкою "коригуюча" в системі персоніфікованого обліку відбувається технологічна заміна попередньо накопичених відомостей в обліковій картці особи на актуальні відомості, подані страхувальником у документі з позначкою "коригуюча".

На підставі поданого документа з позначкою "скасовуюча" неправильні відомості облікової картки вилучають із переліку актуальних для використання, але вони лишаються в електронному архіві для збереження історії звітування. Скасування відомостей здійснюють, якщо некоректними виявилися такі ключові реквізити первинного звіту: код страхувальника, звітний рік, номер облікової картки застрахованої особи, код категорії застрахованої особи, код підстави для спеціального стажу.

Коригування або скасовування відомостей облікової картки застрахованої особи здійснюють за будь-які роки функціонування системи персоніфікованого обліку тільки на підставі наданих у встановленому порядку документів страхувальника.

Отже, у випадку виявлення помилки в персональних даних у звітах за 2000 - 2003 роки необхідно подати до ПФУ звіт за формою ІНДАНІ "Індивідуальні відомості про застраховану особу" зі статусом "скасовуюча" з даними, які були помилковими, та зі статусом "початкова" із зазначенням правильних даних (щодо особи, стосовно якої було допущено помилку). Використовують форми звітів, які були чинними в тих роках, коли було допущено помилки.

Що стосується відповідальності, то штрафні фінансові санкції, передбачені законами, які діяли на момент здійснення порушення, установлено ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Цю статтю відкориговано, тому на сьогодні передбачено адміністративні стягнення, зокрема, у разі неподання, несвоєчасного подання, подання не за встановленою формою звітності щодо страхових внесків, коштів Пенсійного фонду й Накопичувального фонду або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку, та іншої звітності й відомостей, передбачених цим Законом.

Адміністративну відповідальність встановлено ст. 1651 КУпАП:

порушення порядку нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування або подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, іншої звітності та відомостей, передбачених законами України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" і "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", порушення встановленого порядку використання та здійснення операцій із коштами Пенсійного фонду України тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тексты нормативных документов см. в справочной системе
"Юрист+Закон" 70 грн (возможна работа и обновление на USB-flash-накопителе без установки на компьютер).
044-3316318, 050-3305400, 063-1526127, 068-2017762

авк3 авк5 авк-5 3.3.1. официальный сайт АВК-5 3.3.1. бесплатно обновление скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 созидатель
авк3 авк5 авк-5 3.1.1 ключ таблетка
авк3 авк5 авк-5 3.1.5 ключ
авк3 авк5 авк-5 3.1.6 ключ
авк3 авк5 авк-5 группа поддержки
авк3 авк5 авк-5 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.0 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.1 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.5 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.6 скачать бесплатно