Лицензионная АВК-5 ред. . 3.3.3. . от производителя (7200 грн. с НДС на 2 П.К.)
.
Бесплатно установка, обучение, обновление, консультации, обслуживание.
Нові надходження ДБН та ДСТУза 2017 рік


Про екологічний податок на відходи<br>Запитання-відповіді від 05.02.2018

Чи є підприємство платником екологічного податку, якщо на підприємстві зберігаються або ж переміщуються через його територію люмінесцентні лампи, масла, акумулятори й автомобільні шини?

 

Згідно з пп. 14.1.223 ПКУ розміщення відходів – постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів.

Відповідно до пп. 240.1.3 ПКУ платниками екологічного податку, зокрема, є суб'єкти господарювання, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання).

Ставки екологічного податку за розміщення відходів згідно зі ст. 246 ПКУ застосовуються залежно від класу небезпеки (від I до IV класів) та рівня небезпечності відходів (надзвичайно небезпечні, високонебезпечні, помірно небезпечні, малонебезпечні, малонебезпечні нетоксичні відходи гірничодобувної промисловості), з урахуванням коефіцієнтів до ставок податку, які встановлюються залежно від місця (зони) розміщення відходів у навколишньому природному середовищі. Наприклад, шини на практиці відносять до IV класу небезпеки незалежно від їх марки, оскільки вони у вигляді відходів обліковуються у вагових одиницях – тонни, кілограми тощо.

Вид відходів можна з'ясувати звернувшись до Державного класифікатора відходів ДК 005-96, де, серед іншого, прокласифіковано й відходи, що утворюються в процесі виробництва.

Оскільки підприємство здійснює тимчасове зберігання відходів, а не постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у розумінні пп. 14.1.223 ПКУ, у тому числі небезпечних (такі як шини, акумулятори, люмінесцентні лампи тощо), воно не є платником екологічного податку. При цьому не має значення у якому періоді було здійснено передання відходів на утилізацію. Крім того, ПКУ не вимагає наявності договору зі спеціалізованими підприємствами на видалення та утилізацію відходів, на чому наполягає фіскальна служба у своїх роз'ясненнях. Отже, на думку податківців, підприємства є платниками екологічного податку в разі відсутності у них договору на видалення та утилізацію відходів, у якому визначаються терміни передання відходів на утилізацію та захоронення. Але така позиція не відповідає вимогам податкового законодавства.

Однак ст. 17 Закону України від 05.03.98 р. № 187/98-ВР "Про відходи" (далі - Закон про відходи) встановлено обов'язок підприємств на підставі матеріально-сировинних балансів виробництва виявляти і вести первинний поточний облік відходів та операцій з ними. На виконання та з метою реалізації вимог цього Закону Кабмін постановою від 31.08.98 р. № 1360 затвердив Порядок веденняреєстру об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів.д 31.08.98 р. .

Контроль за додержанням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з виробничими та побутовими відходами відповідно до закону та розгляд справ про адміністративні правопорушення або передання їх матеріалів на розгляд інших державних органів у разі порушення законодавства про відходи, у тому числі за порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання тощо, покладено на місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування (п. п. "п" ст. 20, "м" ст. 21 Закону про відходи).

Адміністративну відповідальність за порушення використання природних ресурсів (при поводженні з відходами) встановлено низкою статей Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст. ст. 82 - 828 КУпАП).

Тексты нормативных документов см. в справочной системе
"Юрист+Закон" 70 грн (возможна работа и обновление на USB-flash-накопителе без установки на компьютер).
044-3316318, 050-3305400, 063-1526127, 068-2017762

авк3 авк5 авк-5 3.3.1. официальный сайт АВК-5 3.3.1. бесплатно обновление скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 созидатель
авк3 авк5 авк-5 3.1.1 ключ таблетка
авк3 авк5 авк-5 3.1.5 ключ
авк3 авк5 авк-5 3.1.6 ключ
авк3 авк5 авк-5 группа поддержки
авк3 авк5 авк-5 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.0 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.1 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.5 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.6 скачать бесплатно