Лицензионная АВК-5 ред. 3.2.2. от производителя (7200 грн. с НДС на 2 П.К.)
.
Бесплатно установка, обучение, обновление, консультации, обслуживание.
Нові надходження ДБН та ДСТУза 2017 рік


Покупець зробив передоплату за товари, на суму якої було складно податкову накладну. Коли покупець приїхав забирати товари, то він на суму передоплати частково взяв інші товари. Відповідно, виникла необхідність складання розрахунку коригування до податкової накладної щодо зміненої номенклатури товарів. Чи правомірні висновки ДФСУ, викладені в ІПК від 27.10.2017 р. № 2417/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, яка вимагає окремо скласти РК на зменшення кількості, а окремо скласти нову податкову накладну датою передоплати? Запитання-відповіді від 23.11.2017

Покупець зробив передоплату за товари, на суму якої було складно податкову накладну. Коли покупець приїхав забирати товари, то він на суму передоплати частково взяв інші товари. Відповідно, виникла необхідність складання розрахунку коригування до податкової накладної щодо зміненої номенклатури товарів. Чи правомірні висновки ДФСУ, викладені в ІПК від 27.10.2017 р. № 2417/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, яка вимагає окремо скласти РК на зменшення кількості, а окремо скласти нову податкову накладну датою передоплати?

Податкові накладні та розрахунки коригування до них складають та заповнюють за правилами, встановленими нормами Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі - ПКУ) та Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 31.12.2015 р. № 1307 (далі - Порядок № 1307).

Відповідно до п. 192.1 ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або в разі повернення постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної (далі - РК), складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.

РК складають також у випадку виправлення помилок, допущених під час складання податкової накладної, зокрема, не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Перелік реквізитів, які не можна виправити в податковій накладній, наведено в п. 21 Порядку № 1307: "Не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера".

З урахуванням цього можна зазначити, що оскільки дата отримання передоплати залишається незмінною, то і сума податкових зобов'язань за цією податковою накладною має залишатись незмінною. Змінитись має тільки номенклатура постачання, для чого і має бути складено РК.

При цьому щодо реєстрації РК у ЄРПН в п. 192.1 ПКУ зазначається, що він підлягає реєстрації:

• постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

• отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Наведене вище говорить про те, що норми ПКУ прямо передбачають можливість змін у податковій накладній, які не призводять до зміни загальної суми компенсації і такий "нульовий" РК реєструє в ЄРПН постачальник.

У згаданій в запитанні індивідуальній податковій консультації ДФСУ від 27.10.2017 р. № 2417/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначено:

"Згідно з формою додатка 2 до податкової накладної у графі 1 розділу Б розрахунку коригування "№ з/п рядка податкової накладної, що коригується" зазначається порядковий номер рядка податкової накладної, який коригується.
Отже, у разі необхідності збільшення кількості позицій найменувань товарів/послуг у податковій накладній, платник податку складає нову податкову накладну із зазначенням у ній таких нових позицій та дати складання, що відповідає даті настання першої події за такою операцією, та зобов'язаний зареєструвати таку накладну в ЄРПН".


У наведеній ІПК ДФСУ не наводить жодної норми ПКУ, яка передбачала би складання двох документів у звичайній ситуації, коли покупець вирішує на суму передоплати взяти інший товар.

На нашу думку, рішення покупця отримати інший товар, ніж планувалося спочатку, у рахунок передоплати підтверджується видатковою накладною, додатковою угодою до договору тощо. Під час складання такого документа виникає підстава для коригування номенклатури постачання, яке має бути здійснено одним РК.

В аналогічному порядку здійснюється виправлення помилок у податковій накладній у випадках, якщо постачальник вписав до податкової накладної неправильну номенклатуру. Виправлення здійснюється одним РК.

Загальна сума постачання товарів від цього не змінюється, а тому сумарний підсумок такого РК буде нульовим.

Будь-які обмеження щодо складання РК, зокрема, зазначені в згаданій ІПК, суперечать нормам ПКУ.

Тексты нормативных документов см. в справочной системе
"Юрист+Закон" 70 грн (возможна работа и обновление на USB-flash-накопителе без установки на компьютер).
044-3316318, 050-3305400, 063-1526127, 068-2017762

авк3 авк5 авк-5 официальный сайт предоставляет обновление скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 созидатель
авк3 авк5 авк-5 3.1.1 ключ таблетка
авк3 авк5 авк-5 3.1.5 ключ
авк3 авк5 авк-5 3.1.6 ключ
авк3 авк5 авк-5 группа поддержки
авк3 авк5 авк-5 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.0 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.1 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.5 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.6 скачать бесплатно