Лицензионная АВК-5 ред. 3.2.2. от производителя (7200 грн. с НДС на 2 П.К.)
.
Бесплатно установка, обучение, обновление, консультации, обслуживание.
Нові надходження ДБН та ДСТУза 2017 рік


Відповідальність фізичних осіб за розрахунки за договором у готівковій формі<br>Запитання-відповіді від 07.11.2017

У письмовій формі з нотаріальним посвідченням укладено договір купівлі-продажу частки статутного капіталу між фізичними особами на суму 530000 грн. Згідно з цим договором розрахунок проводиться в готівковій формі. Хто контролює такий розрахунок та яка відповідальність за порушення постанови НБУ?

Відповідно до постанови Національного банку України від 06.06.2013 р. № 210 "Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою" гранична сума розрахунків готівкою для фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, установлюється в розмірі 50000 (п'ятдесяти тисяч) гривень.

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 50000 гривень, шляхом перерахування коштів із поточного рахунка на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (у тому числі в депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Контроль за здійсненням розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, покладено на Державну фіскальну службу України. Розміри фінансових санкцій за порушення касової дисципліни встановлено Указом Президента України від 12.06.95 р. № 436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" (далі - Указ № 436/95).

Водночас Указом № 436/95 не передбачено фінансової відповідальності за недотримання підприємцями вимог пункту 1 Постанови № 210 у частині здійснення розрахунків готівкою.

У разі здійснення суб'єктами господарювання розрахунків готівкою понад установлену граничну суму таких платників притягують до відповідальності згідно з нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).

Відповідальність за порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі за перевищення граничних сум розрахунків готівкою, передбачено ст. 16315 КУпАП, тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу - підприємця, посадових осіб юридичної особи (керівника та головного бухгалтера) від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1,7 тис. грн до 3,4 тис. грн).

Дія, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення, тягне за собою накладення штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8,5 тис. грн до 17 тис. грн).

Отже, за перевищення граничної суми готівкових розрахунків до фізичної особи - підприємця та посадових осіб юридичної особи, які приймають готівку, чинним законодавством передбачено лише адміністративний штраф у розмірах, визначених ст. 16315 КУпАП.

При цьому відповідальності фізичних осіб за перевищення граничних сум розрахунків готівкою чинним законодавством не передбачено.

Тексты нормативных документов см. в справочной системе
"Юрист+Закон" 70 грн (возможна работа и обновление на USB-flash-накопителе без установки на компьютер).
044-3316318, 050-3305400, 063-1526127, 068-2017762

авк3 авк5 авк-5 официальный сайт предоставляет обновление скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 созидатель
авк3 авк5 авк-5 3.1.1 ключ таблетка
авк3 авк5 авк-5 3.1.5 ключ
авк3 авк5 авк-5 3.1.6 ключ
авк3 авк5 авк-5 группа поддержки
авк3 авк5 авк-5 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.0 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.1 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.5 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.6 скачать бесплатно