Лицензионная АВК-5 ред. 3.2.2. от производителя (7200 грн. с НДС на 2 П.К.)
.
Бесплатно установка, обучение, обновление, консультации, обслуживание.
Нові надходження ДБН та ДСТУза 2017 рік


Обсяг доходів у ФОП на другій групі єдиного податку в жовтні 2017 року перевищив 1 млн грн. Торгівлею технічно складними виробами ФОП не займається. Коли йому потрібно починати використовувати РРО у разі використання готівкових розрахунків? Запитання-відповіді від 03.11.2017

Обсяг доходів у ФОП на другій групі єдиного податку в жовтні 2017 року перевищив 1 млн грн. Торгівлею технічно складними виробами ФОП не займається. Коли йому потрібно починати використовувати РРО у разі використання готівкових розрахунків?

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) законодавчо врегульовані Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі - Закон про РРО).

За загальним правилом застосування РРО обов'язкове в разі здійснення розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів чи наданні послуг (ст. 3 Закону про РРО).

Цим же Законом визначено випадки, коли застосування РРО не обов'язкове. Зокрема, РРО не застосовують у разі продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) та надання послуг фізичними особами - підприємцями (далі - ФОП), які відповідно до Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі - ПКУ) належать до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО (п. 6 ст. 9 Закону про РРО).

Своєю чергою п. 296.10 ПКУ передбачено, що РРО не застосовують платники єдиного податку:

• першої групи;

• другої та третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми п. 296.10 ПКУ не поширено на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. Нагадаємо, що Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій затверджено постановою КМУ від 16.03.2017 р. № 231.

У питанні зазначено, що ФОП не здійснює реалізацію технічно складних побутових товарів, отже, відповідно до згаданих положень п. 296.10 ПКУ застосування РРО для нього розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням перевищення доходами розміру 1 млн грн.

Оскільки зазначений розмір доходів перевищено в жовтні 2017 року (4-й квартал 2017 року), то застосування РРО для ФОП стає обов'язковим, починаючи з 01.01.2018 року.

Звернемо увагу, що для фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку доходом є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ (п. 292.1 ПКУ). У п. 292.3 ПКУ встановлено, що до суми доходу ФОП на 2-й групі єдиного податку зараховують також вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг). Тобто порівняння з 1-мільйонним критерієм слід здійснювати з сумарним розміром доходу, отриманого ФОП протягом календарного року як у готівковій, так і в безготівковій формі, а також із урахуванням безоплатно отриманих товарів, робіт, послуг (за наявності безоплатного отримання згідно з письмовими договорами чи первинними документами).

Водночас у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) лише в безготівковій формі шляхом перерахування покупцем коштів із поточного рахунка на поточний рахунок ФОПа або внесення покупцем коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточний рахунок ФОПа потреби у використанні РРО не виникає.

Аналогічною є позиція ДФСУ, про що свідчать індивідуальні податкові консультації від 28.08.2017 р. № 1739/О/99-99-14-05-01-14/ІПК та від 29.05.2017 р. № 396/Ч/99-99-14-05-01-14/ІПК, лист від 17.11.2016 р. № 12288/З/99-99-13-01-02-14.

Тексты нормативных документов см. в справочной системе
"Юрист+Закон" 70 грн (возможна работа и обновление на USB-flash-накопителе без установки на компьютер).
044-3316318, 050-3305400, 063-1526127, 068-2017762

авк3 авк5 авк-5 официальный сайт предоставляет обновление скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 созидатель
авк3 авк5 авк-5 3.1.1 ключ таблетка
авк3 авк5 авк-5 3.1.5 ключ
авк3 авк5 авк-5 3.1.6 ключ
авк3 авк5 авк-5 группа поддержки
авк3 авк5 авк-5 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.0 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.1 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.5 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.6 скачать бесплатно